+ 86 17602151636

сите категории
EN

Ти си тука : Дома>Производ>Панцир

Контакт

+ 86 17602151636

+ 86 17602151636

deekon01@deekongroup.com

Соба К, 4-ти кат, 9-та зграда, бр.1188 Лианханг патот, област Минхан, Шангај, 201112, Кина

Погледнете повеќе +
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577677713921643.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577677713600138.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577677714305203.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577677715571977.jpg

Затскриено балистичко елек

SKU : ДКБЕП-01

Акции Статус : Има на залиха, подготвено за испорака.

** Цена по чинија **

$ 99.90 $89.90 $ 79. 90
1-10 компјутери 10-100 компјутери ≥ 100 компјутери

Забелешка: Цената е FOB Кина цена, без вклучување на трошоците за испорака.

Кликни тука, за да ги проверите трошоците за испорака.

  • Опис

  • Технички карактеристики

  • Пакување и испорака

  • Пребарување

ОПИС

Балистички елек

Огнено оружје - може да помине секаков вид на лабораториско тестирање Stand

Deekon Ниво IIIA Bueeltproof Vest нуди заштита на Ниво Ниво IIIA. (Кликнете овде за да знаете блиндирано на ниво). Deekon Bulletproof Vest е произведен од високо квалитетен UHMWPE или KEVLAR за да обезбеди заштита на која може да сметате. Овој блиндиран елек е тестиран и одобрен за NIJ стандард 0101.06, кој може да запре 9 мм и 44 магнум. Ако некогаш решите дека сакате заштита од пушки или потешки оружја, треба да стекнете балистички плочи. Потоа, Deekon Bulletproof Vest може до 7.62х51, 7.62х39, 5.56х45, 7.62х63, 7.62х54 и пиштоли од кој било калибар . Deekon Bulletproof Vest може да помине секаков вид меѓународен лабораториски тест. Можат да се обезбедат примероци за тестирање!

Најдоброто огнено оружје со најголема контрола на квалитетот.

Деестонскиот блиндиран елек се произведува под инспекција со скенер пред да се соберат во комплетно елек Деикон блиндиран. Секој Deeton Bulletproof Vest има единствен сериски број. Доколку претпочитате во KEVLAR Bulletproof Vest, ние ќе набавиме материјал од DuPont.

Големо блиндирано елек со неверојатна цена.

Доверлив од клиент од повеќе од 60 земји, докажано дека заштедува животи, а најдобра вредност во тврд материјал, Deekon е најдобриот блиндиран елек што го сакате. Секој си го дозволи елек-островот Деикон.


Технички карактеристики

Отпорен на куршум, штрајк и тресење!

Конструиран со сопствен пара-арамид

Ултра-прикриен

Инженерно за удобност и маневрирање

Отпорен на вода полиестерски носач со рип-стоп

Целосно прилагодливи странични и рамења на заклучување со трајни сврзувачки елементи за висок профил на марката VELCRO

Пакување и испорака

5 компјутери по картон
МЕРЦИ ЗА КАРТОН .: 108 * 40 * 30ЦМ

Испраќам барање