+ 86 17602151636

сите категории
EN

Ти си тука : Дома>Вести

Деекон блиндиран елек го помина балистичкиот тест во САД

ВРЕМЕ: 2020-01-17 ХИТИ: 17

Деекон блиндиран елек го помина балистичкиот тест во САД

Во минатиот јули, Дејкон ја доби нарачката од клиентите во Тајланд, тие посветуваа многу внимание на гаранцијата за квалитет и го замолија Дејкон да го достави извештајот за тестот по завршувањето на најголемиот дел од производството.


Во Аугест, Дејкон го заврши целиот блиндиран елек, клиентите дојдоа во нашата фабрика и го проверуваа квалитетот на елеците, потоа од производството на големо избраа едно од блиндирани елеци. Ние го испративме елек до инјекција за третирање на трети лица. После 7 дена, го добивме извештајот за тестот и го испративме на нашите клиенти, тие беа задоволни од нашиот квалитет и дизајн.


Декстонски елек од куршуми лесно се пробиваат низ тестот.