+ 86 17602151636

сите категории
EN

Ти си тука : Дома>Производ>Шума од блиндирање>PASGT шлем

Контактирајте не

+ 86 17602151636

+ 86 17602151636

deekon01@deekongroup.com

Соба К, 4-ти кат, 9-та зграда, бр.1188 Лианханг патот, област Минхан, Шангај, 201112, Кина

Погледнете повеќе +
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577688870730620.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577688869451203.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577688870456225.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577688870783533.jpg
  • https://www.ballisticequipment.com/upload/product/1577688872773073.jpg

PASGT Ballistic Helmet with Competitive Price

SKU : ДКБЕП-01

Акции Статус : Има на залиха, подготвено за испорака.

** Цена за чинија **

$ 99.00 $94.00 $ 89. 90
1-10 компјутери  10-100 компјутери  ≥ 100 компјутери

Забелешка: Цената е FOB Кина цена, без вклучување на трошоците за испорака. 

Кликни тука, за да ги проверите трошоците за испорака.

  • Опис

  • Технички карактеристики

  • Пакување и испорака

  • Пребарување

ОПИС

** Најевтиниот шлем отпорен на куршуми во светот ** 

NIJ 0106.01 IIIA шлем заштитен од куршум - може да ги помине сите видови лабораториски тестирања

Дилемскиот шлем од куршуми нуди заштита NIJ 0106.01 IIIA. (Кликнете овде за да знаете ниво на отпорност на куршум). Овој балистички шлем е тестиран и одобрен за NIJ стандардот 0106.01, што може да запре 9 mm и 44 Magnum. Покрај овој тест, шлемот со куршум е исто така тестиран и одобрен за V50 според STANAG2920, што е стандард на НАТО за материјали со доказ за куршум. Deekon Bulletproof Helmet може да помине секаков вид меѓународен лабораториски тест. Може да се обезбедат примероци за тестирање!

Најдобра шлем отпорна на куршуми со најдобра контрола на квалитетот. Дилемските шлемови од куршум се произведени под систем за контрола на квалитетот од врвна класа. UHMWPE се направени во сопствена фабрика и сите процеси се прегледани со скенер претходно собрани во комплетен шлем Deekon, против куршуми. 

A Great Bulletproof Helmet at an Unbelievable Price. The Deekon Bulletproof Helmet offers a brand new, NIJ 0106.01 IIIA шлем заштитен од куршуми за само 99 американски долари. Доверлив од клиенти од повеќе од 60 земји, докажано спасува животи и најдобра вредност во тврда плоча, Deekon е најдобриот шлем отпорен на куршуми што го сакате. Секој може да си дозволи шлем од куршум Deekon.


Технички карактеристики

Кациги со UHMWPE

Hybridized layer construction with an Ultra-high-molecular-weight polyethylene (UHMWPE) ballistic core

Низок профил дизајн

Дизајниран за удобност

Компатибилност со NVG, хемиски / био маски и комуникациски уреди

Нуди ненадмината заштита од удар и хардвер со номинална оценка за балистичко

3 стилови на сечење овозможуваат варијабилна опција за покривање


Ниво на заштита: NIJ IIIA 9мм и .44 магнум

Систем за суспензија од 4 точки

Дозволете бесплатна употреба на заедничка опрема

Епоксидна боја

Флексибилен систем на зацврстување

Подобрена стабилност и се спротивставува на добиените удари

Сместување на различни големини на главата

големина

S

M

L

Обем на глава (см)

54-55

56-57

58-59

Тежина (kg)

1.25 +/- 0.05

1.35 +/- 0.05

1.45 +/- 0.05
Пакување и испорака

28 * 26 * 19 см, 1 парче / кутија


Испраќам барање
Контактирајте не